ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13038204
*
nr 1303 8204
Spegel
Rokokostil, 115x53 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 20:19:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 18:55:01
1
350 kr
27/1 17:12:14
2
700 kr
27/1 18:49:51
3
450 kr
27/1 18:49:51
2
500 kr (Budbetjänt)
27/1 20:12:42
4
600 kr
27/1 20:12:42
2
700 kr (Budbetjänt)
27/1 20:13:46
4
800 kr
27/1 20:14:55
2
Vinnande bud
27/1 20:16:07
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1303 8204
Spegel
Rokokostil, 115x53 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 18:55:01 | 1 | 350 kr |
27/1 17:12:14 | 2 | 700 kr |
27/1 18:49:51 | 3 | 450 kr |
27/1 18:49:51 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/1 20:12:42 | 4 | 600 kr |
27/1 20:12:42 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
27/1 20:13:46 | 4 | 800 kr |
27/1 20:14:55 | 2 | Vinnande bud |
27/1 20:16:07 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23